Sekce: Robotické vysavače

iRobot Roomba série 600 - srovnání robotických vysavačů 620, 631, 650, 651

Druhou nejnovější sérií oblíbených robotických vysavačů iRobot Roomba je aktuálně série 600. Pojďme si prohlédnout do detailů jednotlivé modely Roomba 620, 631, 650, 651 a porovnejme je navzájem podle nabízených funkcí a příslušenství v ceně.

irobot image iRobot Roomba 620
v obchodě RobotWorld.cz za 7.989 Kč
doprava zdarma, předvedení na prodejně a zapůjčení robota domů. Přejít do e-shopu >>
irobot image iRobot Roomba 631
v obchodě RobotWorld.cz za 9.699 Kč
doprava zdarma, předvedení na prodejně a zapůjčení robota domů. Přejít do e-shopu >>
irobot image iRobot Roomba 650
v obchodě RobotWorld.cz za 10.989 Kč
doprava zdarma, předvedení na prodejně a zapůjčení robota domů. Přejít do e-shopu >>
irobot image iRobot Roomba 651
v obchodě RobotWorld.cz za 11.489 Kč
doprava zdarma, předvedení na prodejně a zapůjčení robota domů. Přejít do e-shopu >>

Co se týče ceny a nabízených funkcí, u Roomby platí, že čím vyšší číslo modelu, tím více funkcí a příslušenství je zahrnuto v ceně vysavače. Nejprve se však podívejme na základní přednosti nové série 600, které najdete u všech čtyřech modelů, a poté se budeme zabývat rozdíly v nabídce jednotlivých modelů.

Společné vlastnosti robotických vysavačů Roomba 620, 631, 650, i 651:

  • inteligentní systém uklidu iAdapt
  • kompatibilita se všemi druhy podlah
  • schopnost detekovat špinavá místa (Dirt Detect)
  • automatické nabíjení v dokovací stanici při vybití baterie nebo po skončení úklidu
  • měkčí nárazníky šetrné k nábytku
  • detekce schodů: robotický vysavač včas pozná nebezpečí pádu a vrátí se zpět

Detekce špinavějších oblastí a trojfázový systém úklidu

V těle nových robotických vysavačů iRobot Roomba se nachází systém Dirt Detect - vysavač používá akustický senzor k detekci oblastí s velkou koncentrací špíny, na kterých následně uklízí déle a pečlivěji. Zachován z předchozích modelů zůstal trojfázový systém úklidu: Rotující postranní kartáč čistí špínu podél stěn, protichůdné rotační kartáče fungují jako lopatka a smeták, a výkonné vysávání se vypořádává se špínou a prachem.

Navíc společnost iRobot tvrdí, že všechny modely Roomby ze série 600 se dovedou lépe a efektivněji vypořádat s vlasy, zvířecími chlupy, chuchvalci z koberce a dalšími vlákny lépe než roboti předchozí generace.

Nový systém sběru nečistot Aerovac:

Oproti předchozí sérii došlo k podstatnému vylepšení využití sběrného koše. Nová technologie Aerovac využívá vylepšený kartáč, který nyní minimalizuje počet uchycených chlupů a optimalizuje proudění vzduchu. Díky tomu se koš vysavače plní rovnoměrněji, takže jej už není nutné často měnit.

Pokud máte domácí mazlíčky, ale už vlastníte iRobot Roomba ze série 500 mimo sérii PET, můžete zauvažovat o pořízení doplňkové sady s košem Aerovac, který se bez problémů se zvířecími chlupy vypořádá, za zhruba 1.400 Kč. Oproti tomu všechny modely Roomba ze série 600 mají nový koš Aerovac už zabudovaný.

Rozdíly mezi jednotlivými modely Roomba 620, 631, 650, i 651:

Časové programování úklidu: pouze modely 650 a 651

Pokud chcete, aby robotický vysavač uklízel pouze v době, kdy jste doma, a budete jej spouštět ručně stiskem tlačítka, plně vám postačí vysavač Roomba 620 nebo Roomba 631. Pokud si však přejete naplánovat robotickému vysavači dopředu, ve které dny a hodiny má uklízet, například v době, kdy jste v práci, potřebujete model Roomba 650 nebo Roomba 651, které mají funkci časového programování. Tuto funkci bohužel nelze dodatečně dokoupit do již zakoupeného vysavače bez časového programování, takže si dobře rozmyslete, jestli od vašeho robotického vysavače tuto funkci budete v budoucnu vyžadovat.


Kde vám poradí s výběrem robotického vysavače?

... a půjčí vám zdarma vysavač na vyzkoušení doma

S výběrem vám dobře poradí v obchodě RobotWorld. Máme s ním velmi pozitivní zkušenosti, je to první specializovaný prodejce domácích robotů v ČR. Na jeho eshopu si můžete objednat robotický vysavač za výhodnou cenu, navíc vám jej prodavač v Praze nebo v Náchodě na prodejně předvede v akci, a také si zde můžete robotický vysavač zdarma zapůjčit domů.

Více informací najdete na webových stránkách RobotWorldu >>


Robotické vysavače iRobot Roomba - srovnání série 600

Víme vše o robotických vysavačích. Naše srovnání robotických vysavačů iRobot Roomba vám pomůže vybrat ten pravý robotický vysavač pro vaši domácnost. Vysavače Roomba série 600 mají rozhodně co nabídnout a stále patří mezi nejlepší robotické vysavače na českém trhu. IRobot je osvědčená značka na poli robotické spotřebitelské techniky a svou pozici nadále upevňuje právě díky rychlému vývoji a časté produkci nových modelů.


Novinky a akce

Nejprodávanější produkty v eshopech:

iRobot Roomba 650

lego mindstorms
Nejlepší cena: 10.989,- Kč
( RobotWorld.cz ) Koupit

iRobot Braava 380 (vytírání podlahy)

scooba
Nejlepší cena: 6.999 Kč
( RobotWorld.cz ) Koupit

Kontakt

DomaciRoboti.cz
Nezávislý web o robotech pro moderní domácnost.
info@domaciroboti.cz